Néhány órája fejeződött be a Magyar Újságírók Országos Szövetségében egy érdekes témájú tanácskozás. A négyórás, több panelből álló szakmai konferencia összefonódott egy fészbukos előzménnyel, ráadásul annyiféle vélemény jelent meg és hangzott el, hogy aludni kell rájuk egyet. Annak azonban nincs akadálya, hogy a legjellemzőbb mondatok már most érzékeltessék a közreműködő médiakutatók, újságírók, újságíróból lett polgármesterek, szerkesztők és médiamenedzserek egymással is ütköző véleményét. Íme:
Tíz mondat a függetlenségükre adó médiumokról
Lehet-e függetlenül működni, vagy a túlélés záloga a valahová való tartozás? (Kocsi Ilona, a Magyar Újságírók Országos Szövetségének elnöke)
Azzal népszerű az újság, ha nem politizálunk. (Földesi-Kiss Andrea újságíró, a Csökmői Mozaik főszerkesztője)
Nem lehetünk biztosak abban, hogy a kis médiaprojektek a kedvező finanszírozás irányába mennek. (Urbán Ágnes egyetemi docens, a Mérték Médiaelemző Műhely társalapítója)
Jól vagyunk - az anyagiakat leszámítva. (Bethlen Tamás miskolci újságíró, a Borsod24.hu lapigazgatója)
Nehezített pályán dolgozunk. (Babos Attila pécsi újságíró, a SzabadPécs.hu felelős szerkesztője)
Lapunk jelenleg a régió legolvasottabb online lapja, napi hatvan-nyolcvanezer egyéni látogatóval és havi ötmilliós oldalletöltéssel. (Szilágyi József szombathelyi újságíró, a Nyugat.hu főmunkatársa)
Nemcsak a Fidesz-önkormányzatnak kell ellensúly. (Bolváriné Gärtner Anikó kalocsai vállalkozó, a 6300.hu főszerkesztője)
A győzteseknek saját lapjuk van. (Kleer László újságíró, a Solymári Hírmondó nyugalmazott főszerkesztője)
A Nógrád megyei független sajtó az Átlátszó.hu és Hadházy Ákos. (Dömsödi Gábor újságíró, Bokor község polgármestere)
Ha egy szerkesztőség a választási kampányban robbant ki botrányt, akkor biztos, hogy nem független. (Zöldi László újságíró, sajtótörténész)